ćwiczenia na mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że niemalże każda kobieta, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. Dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, albowiem to naturalnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla w ciąży

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą w takim razie kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeżeli pozostaną one porządnie wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez oczywisty poród i równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, które rodziły dawno, jednakowoż pojawiły się u nich kłopoty z nietrzymaniem moczu, zazwyczaj wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprzyzwoiciej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najprzyzwoiciej rozpocząć od pozycji leżącej, jednakowoż z w pewnych momentach wolno też trenować w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez kilka sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie ważne jest to, aby napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech i powoli wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najprzyzwoiciej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii powinno się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zanotować już nawet po sześciu tygodniach, mimo to warto ćwiczyć nadal, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach oraz punktach sprzedaży można obecnie nabyć dobre kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że przynoszą korzystne efekty. Z takimi kulkami także trenuje się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Kobiety, jakie regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to efekt podczas porodu drogami natury i o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich kobiet z łatwością eliminuje się również kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie absorbują wiele czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.