suplementacja dla kobiet

Mimo, iż coraz więcej pań i to w różnych kategoriach wiekowych dba o to, aby konsumowane potrawy były odżywcze, zdarza się, że nasz sposób odżywiania musi być uzupełniany. A o co? O specjalne mieszanki witaminowe. Ponieważ dziedzina preparatów ciągle jeszcze się rozwija, wielkość możliwości wyboru może stanowić problem.
Warto zatem mieć świadomość, czym kierować się przy nabywaniu specyfiku, tak, by był odpowiedzią na nasze potrzeby. Preparat suplementacyjny nie może być zastępstwem dla zdrowej diety. Bywa jednak że pewnych składników mineralnych czy związków witaminowych nie jesteśmy w stanie dostarczyć wraz z jedzeniem. Dobierając odżywkę można poradzić się aptekarza lub innej posiadającej wiedzę osoby. Korzystnie wziąć pod uwagę swój wiek. Odmiennych składników wymaga organizm dziewczyny w okresie dojrzewania, a zupełnie innych – potrzeba kobiecie w okresie menopauzy.
Przeczytaj więcej o składnikach suplementów diety
Z pomocą odpowiedniego leku suplementacyjnego można na przykład zniwelowania różnorodnych niedoborów – w tym niedoboru żelaza, typowego dla kobiet w ciąży czy karmiących piersią pań. Z kolei jeśli borykamy się z częstym zmęczeniem rozwiązaniem może być preparat zawierający wyciągi z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki gatunek preparatu kupimy. Konieczne jest jego optymalne dawkowanie – regularne, lecz w żadnym wypadku nie zbyt duże.